وولف تریدر
بخش های اصلی

وولف تریدر

۳ ریسک نادیده گرفته شده در معامله گری

بر کسی پوشیده نیست که ترید کردن با خطرات فراوانی همراه است، به خصوص وقتی صحبت از نیست و نابود کردن پولی است که به سختی به دست آورده اید.

در دنیایی معامله گری ریسک های دیگری نیز وجود دارد که بسیاری از ما به راحتی از آنها چشم پوشی می کنیم. در این جا سه خطر مهم دیگری که تریدرها را درگیر می کند آورده شده؟

۱. خطر فرسودگی

بسیاری از مردم به دلیل چشم انداز کسب درآمد زیاد در یک بازه زمانی نسبتاً کوتاه به ترید کشیده می شوند.

اما گاهی اوقات، نوسانات زیادی در بازار انجام نمی شود یا سیستم معاملاتی شما مناسب هیچ یک از حرکت ها بازار نیست.

اگر یک معامله گر بی تاب باشد، می تواند سیستم معاملاتی خود را کنار بگذارد یا ممکن است خود را مجبور به انجام ترید کند.

اگر متوجه شدید که در حال بی قراری هستید و نمی توانید منتظر بمانید تا موقعیت معاملاتی تعریف شده ایجاد شود، بهترین کار این هست که از چارتهای خود فاصله بگیرید، این بهترین معاملات شما خواهد بود!

۲. خطر سودهای متوالی

ما به طور کامل از خطرات و دردسرهای کاهش سرمایه آگاه هستیم، اما آیا می‌دانستید که وقتی حسابتان افزایش می‌یابد با خطرات جدیدی نیز مواجه می‌شوید؟

درست است! معامله گران پس از پشت سر گذاشتن سودهای پشت سر هم، ریسک  جدیدی را تجربه می کنند.

بسیاری از معامله گران پس از داشتن یک سری سود خوب، به دلیل اعتماد بنفس کاذب، تمایل دارند تصمیمات معاملاتی بدی بگیرند. آنها در نهایت اندازه معاملاتی خود را به سطوح غیرقابل مدیریت افزایش می دهند، اورترید می کنند و یا برنامه های معاملاتی خود را رها می کنند.

دقیقاً به همین دلیل برای معامله گران مهم است که همیشه احساسات خود را مدیریت کنند. اگر این کار را انجام ندهید، می توانید در اجرای فرآیند معاملاتی خود سهل انگاری کنید. به یاد داشته باشید که همیشه به برنامه معاملاتی خود پایبند باشید و نفس خود را کنترل کنید!

۳. خطر تکرار

مهم نیست که چقدر معاملات خود را خوب مدیریت می کنید یا با سیستم معاملاتی خود چقدر سازگار باشید، هرگز واقعاً از ترتیب سودها و زیان های خود مطلع نخواهید بود.

یک معامله گر زمانی که شروع به شمردن سودها و زیان های خود به شکل پشت سر هم و آماری کند، ریسک تکرار را تجربه می کند.

به عنوان مثال، ممکن است یک سری از سودها را پشت سر بگذارید و فکر کنید که بر بازارها تسلط دارید، که به راحتی می تواند منجر به اعتماد بنفس بیش از حد شود.

از طرف دیگر، یک سری زیان ها نیز ممکن است باعث شود شم به خود یا استراتژی معاملاتی خود شک کنید و از برنامه های معاملاتی خود منحرف شوید و تصمیمات معاملاتی بدی بگیرید.

بدتر از آن زمانهای هست که سودها و زیان های متناوب را به روشی اشتباه درک کرد. اگر می بینید که موجودی حسابتان بدون هیچ پیشرفتی بالا و پایین می شود، ممکن است آن را به عنوان نشانه ای از عقب رفت تلقی کنید و انگیزه خود را از دست بدهید یا به طور کلی تسلیم شوید.

خوشبختانه راهی برای جلوگیری از این طرز فکر خطرناک نیز وجود دارد. یک ژورنال معاملاتی می توانید کمک کنید تا همه چیز را از دیدگاه لحظه ای ببینید و تصویر بزرگتری را در ذهن داشته باشید، نه نتایج چند وقت اخیر خوتان را!

مطالب مرتبط

بک تست چیست؟

بک تستینگ به معامله‌گر اجازه می‌دهد تا استراتژی معاملاتی را با استفاده از داده‌های موجود بازار برای تولید نتایج و …

3 دقیقه مطالعه مشاهده

۱۰ قانون برای هر معامله گر

روی دیوار کنار میز کارم، فهرستی از ۱۰ قانون که هر روز یادآوری میکنم، دارم.​​​​​​​اینها قوانینی هستند که من در …

4 دقیقه مطالعه مشاهده

راز دستیابی به ثبات در معامله گری

اگر از تریدر های حرفه ای بپرسید که بزرگترین عامل موفقیت آنها چیست، به احتمال زیاد کلمه “ثبات” را بیش …

2 دقیقه مطالعه مشاهده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *